Održan 13. Kup Grada Novog Marofa

U nedjelju 12. lipnja održano je vatrogasno natjecanje XIII. Kup Grada Novog Marofa. Organizator natjecanja održanog pod pokroviteljstvom Grada Novog Marofa bio je DVD Novi Marof.

Natjecanje je otvorio gradonačelnik Novog Marofa mr.sc. Darko Hrenić, a svojom prisutnošću otvaranje su još uveličali zamjenici gradonačelnika Marijan Kopjar i Dražen Slunjski,  predsjednik Vijeća MO Novi Marof Dragutin Koščak, županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Kovaček te ostali uzvanici.

Za nastup na 13. Kupu prijavilo se ukupno 68 odjeljenja iz šest županija, a na samom natjecanju nastupilo je 61 odjeljenje u pet kategorija.

Po kategorijama prva tri mjesta osvojila su sljedeća odjeljenja:
 – u kategoriji djece  nastupilo je 19 odjeljenja, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Virje, drugo mjesto odjeljenje DVD-a Kostanjevec Riječki, a treće mjesto odjeljenje DVD-a Štefanec;
 – u kategoriji ženske mladeži  nastupilo je pet odjeljenja, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Ljubešćica, drugo mjesto odjeljenje DVD-a Čakovec, a treće mjesto odjeljenje DVD-a Držimurec-Strelec;
– u kategoriji muške mladeži nastupilo je 11 odjeljenja, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Mačkovec, drugo mjesto odjeljenje DVD-a Palinovec, a treće mjesto odjeljenje DVD-a Krištanovec;
 – u kategoriji žena  nastupilo je šest odjeljenja, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Leskovec, drugo mjesto odjeljenje DVD-a Oštrice,  a treće mjesto odjeljenje DVD-a Držimurec-Strelec;
 – u najjačoj kategoriji, kategoriji muških odjeljenja, u kojoj je nastupilo 20 ekipa, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Paukovec, drugo mjesto odjeljenje DVD-a Vrbanovec,  a treće mjesto odjeljenje DVD-a Donji Kneginec.

Svi učesnici natjecanja prema plasmanu osvojili su medalje 13. Kupa Grada Novog Marofa u zlatnoj, srebrnoj ili brončanoj izvedbi, najbolje plasirana odjeljenja u svim kategorijama dobila su u trajno vlasništvo pehare za prvo, drugo i treće mjesto, a ovogodišnji ukupni pobjednik i osvajač novog prijelaznog pehara Kupa Grada Novog Marofa, po četvrti puta za redom, bilo je muško odjeljenje DVD-a Paukovec. Također treba navesti da je odjeljenje muške mladeži DVD-a Mačkovec na ovogodišnjem natjecanju po treći puta za redom osvojilo prijelazni pehar u svojoj kategoriji te im isti ostaje u trajnom vlasništvu.