DVD Donja Voća uspješno u Kupu HVZ-a

Osvojeno 2. mjesto odjeljenja muške mladeži DVD-a Donja Voća u ukupnom poretku za Kup Hrvatske vatrogasne zajednice u 2013. godini.

U subotu 07.rujna po idealnim vremenskim uvjetima, na odličnom terenu i atletskoj stazi održano je završno kolo Kupa Hrvatske vatrogasne zajednice i 3. Kup VZG Čakovca.

U kategoriji muške mladeži konkurencija je bila vrlo jaka, a očekivanja su bila isto tako visoka, s obzirom da su za drugo mjesto u Kupu HVZ konkurirala odjeljenja DVD-a Donja Voća,DVD-a Nuštar i DVD-a Deanovec. Nakon pet sati natjecanja nabijenog psihozom iščekivanja i nadanja pokazalo se da su ekipe koje su došle iz Varaždinske županije najbolje, najstabilnije i najdiscipliniranije. Prvo je mjesto osovjilo odjeljenje DVD-a Novi Marof s 1056,81 bodova, odmah tik do njih na 2. mjestu bio je DVD Nuštar s 1056,41 bodova, dok je 3. mjesto osvojilo odjeljenje DVD-a Donja Voća s 1053,33 bodova.

Kup VZG Čakovca bio je ujedno i posljednje  5. kolo IV. Kupa HVZ-a za vatrogasnu mladež gdje se za ukupan poredak zbrajaju 4 najbolja rezultata s kupova održanih u Belišću, Koprivnici, Popovači i Kladarama. U kategoriji “mladež muški” za ukupan poredak rangirano je 10 najboljih odjeljenja. Prvo mjesto pripalo je odjeljenju DVD-a Bedekovčina, 2.mjesto DVD-a Donja Voća, a 3. mjesto DVD Nuštar.

Osvajanjem 2.mjesta u ukupnom poretku Kup-a HVZ ekipa muške mladeži DVD-a Donja Voća ostvarila je svoj najveći uspjeh i time potvrdila da spada u sam vrh natjecateljskih odjeljenja muške mladeži u Hrvatskoj.