Održan “Kup Nove Vesi 2010” sa zaprežnim “špricama”

U nedelju 4. srpnja održano je vatrogasno natjecanje sa zaprežnim špricama pod nazivom “KUP NOVE VESI 2010”. Organizator natjecanja bio je DVD Nova  Ves, a pod pokroviteljstvom Općine Petrijanec. Natjecanje je otvorio predsjednik VZO Petrijanec Stjepan Jovan. Za nastup na 1. Kupu Nove Vesi prijavilo se ukupno 10 odjeljenja iz gotovo isto toliko vatrogasnih društava iz dvije županije pa su tako iz Međimurske županije nastupila društvo iz Savske Vesi, Kuršanca i Svete Marije, dok su iz Varaždinske županije nastupila društva iz Petrijanca, Majerja, Svibovca Podravskog, Gojanca, Vinice te dva odjeljenja iz domaćeg društva. Kao promatraći sudjelovali su i članovi DVD-a Virje Križovljansko.

U pauzama između natjecanje muških ekipa održano je natjecanje djece s brentačama u dobi od 6-12 godina na kojem su nastupile po tri ekipe iz Svibovca Podravskog i domaćeg DVD-a, odnosno iz svakog društva po dvije muške i jedna ženska ekipa.

Po kategorijama prva tri mjesta osvojile su sljedeća odjeljenja:
– u kategoriji djece “Ž” prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Svibovec Podravski, a drugo mjesto odjeljenje DVD-a Nova Ves;
– u kategoriji djeca “M”  prvo i drugo mjesto osvojila su odjeljenja DVD-a Nova Ves, a treće mjesto odjeljenje DVD-a Svibovec Podravski.

U kategoriji seniora sa zaprežnim špricama prvo i drugo mjesto osvojila su odjeljenja DVD-a Nova Ves, a treće mjesto odjeljenje DVD-a Kuršanec.

Najstarija ekipa na natjecanju bila je iz Savske Vesi, dok je najstariji natjecatelj bio Antun Mikulek iz Nove Vesi.

Diplome za sudjelovanje, kao i pehare za prva tri mjesta, ekipama je uručio načelnik Općine Petrijanec Vladimir Kurečić.

Pripremio: Stjepan Jovan